Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Obrazek


DANIEL LANDA se narodil 4.11.1968. Rodiče se rozvedli, nemá sourozence. Již několik let je ženatý s Miriam Müller, která pochází z Německa. Spolu mají tři dcery - Anastázii, Roxanu a Rozálii. Daniel vystudoval hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze, ale kromě několika malých rolí ve filmech (nejznámější je asi účast v kultovních snímcích "Proč?" a "Černí Baroni") a několika divadelních hrách (např. "O myších a lidech", kde se setkal se spoluhráčem z Orlíku Davidem Matáskem) se herectví nevěnoval. Nejvíce je známý svými hudebními aktivitami. U příležitosti vydání vyběru Best Of v prosinci 2000 oznámil konec sólové hudební kariéry, ale po dvouleté pauze se vrátil s dalším albem.

Kromě toho, že Dan na svých albech vystupuje v roli zpěváka, skládá i hudbu, píše si texty a působí i ve funkci producenta. Jeho žena zpravidla jeho hudební projekty režíruje. Je autorem úspěšného "dirty" muzikálu "Krysař" (hraného i v Německu, Rakousku a na Slovensku). Krysař se v roce 2002 dočkal obnovené premiéry v kompletně novém nastudování (jiná režie, herci, kostýmy, scény, nové postavy). Odehrálo se 100 exkluzivních představení. V roce 2003 se podílel na megaprojektu Rockquiem, zrockovatělou podobu Mozartova díla. V roce 2005 měl v divadle Kalich premiéru další muzikál Tajemství a momentálně se připravuje muzikál "Zabte sršně".

Píše i filmové scénáře, ale z jeho předloh se natočila jen TV inscenace "Zvláštní schopnosti". Mezi nerealizované projekty patří např. příběh z prostředí Ukrajiny Rapsodie vlků, dále Modrý kříž, Natural Born Kinder, Poslední čaroděj, Klíč králů, Cesta je prach a Tajemství).

Skládá hudbu pro televizní filmy a inscenace, např. "Gambit", "Ex Offo", "Chytit vítr" (vše v režii J. Polišenského) dále pro projekty v režii manželky Miriam "Zvláštní schopnosti", "Bylo nebylo" a "Humanista" a zatím naposledy "Udělení milosti se zamítá" z roku 2002 (režie Jiří Svoboda), za kterou získal ocenění "Zlaté ovladače" v kategorii "televizní film - hudba", stejně jako o rok předtím za soundtrack ke "Gambit". Hudbu napsal i pro divadelní hry v režii M. Pavlíka "O myších a lidech" a "Macbeth" v období svého divadelního působení.

Mezi další Landovy záliby patří thaibox a závody aut. Od roku 1996 jezdil profesionálně autokros (největší úspěch bylo 6.místo v mistrovství Evropy 1998), z něhož po dvou letech přesedlal za volant trucku pro tým ProCa-PTE-Holoubek (nejprve jako tester, později jako závodník ve dvojici s Martinem Kolocem). V roce 1999 platil za nováčka sezóny, v roce 2000 byl pátý v ME v truck racingu. V roce 2001 tahače opustil a v současnosti jezdí rallye.

V roce 2003 založil spolu se závodníkem Romanem Krestou Nadaci Malina, která se chce zasadit o podporu prevence bezpečnosti silničního provozu. Mezi aktivity nadace patří i natáčení krátkých filmů, kde vedle Landy hraje i Rudolf Hrušínský nejmladší a ex-ministr dopravy Šimonovský. Landa také několik let spoluvlastnil restauraci "Rudý baron" v Praze a daboval postavu Billyho Idola v americké komedii Píseň pro nevěstu.

V roce 2004 Landa zaskočil veřejnost přiznáním ke katolické víře, spoluzaložil templářský řád "Ordo Lumen Templi". V rámci řádu uspořádal v červnu 2004 v katedrále sv. Petra a Pavla na Vyšehradě v Praze bohoslužbu "Večer s písní Karla Kryla pro český národ" v kostele, kde zazpíval řadu Krylových písní, celou akci přenášela ČT a později vyšel záznam na DVD i CD. Navštěvoval s malým koncertním programem spolu se zpěvákem Boldym několik věznic a příležitostně hostoval na školních protidrogových kampaních pořádaných katolíky.

V soutěži Zlatý slavík získal 12.12.2004 stříbrnou pozici - důkaz stále silné podpory fandů (cenu si osobně nepřevzal). O své skinheadské minulosti vyprávěl v pořadu ČT 13.komnata Daniela Landy 

Píše se rok 2005 a Dan Landa podniká 2 koncerty - BOUŘE 2005.A to v Ostravě 3.11.´05 a Praha 7.11.´05. Oba dva koncerty jsou zasnamenány a v roce 2006 vydány na CD a DVD (zvuk 5.1).


8.6.2006 Ordo Lumen Templi a Benedikténské arciopatství pořádají benefiční koncert " VEČER SJEDNOCENÍ ".


V roce 2006 se podílí na hudbě k filmu KVASKA, kterému scénář napsala jeho žena Miriam, která se samozřejmě ujímá i řežie.Film má premiéru 22.2.2007 Film má výbornou návštěvnost v kinech. V září 2007 vychází Kvaska na DVD.

19. 11. 2007 vychází muzikál TAJEMSTVÍ též na DVD.

V roce 2007 D.Landa dělá několik koncertních vystoupení. První se koná pod širým nebem 29. 8. 2007 v Ostravici na Moravě. Další se odehrává v divadle Kalich 17. 10. 2007. Obě dvě vystoupení jsouunplugged a mají velký úspěch.

Téhož roku začíná žena D. Landy natáčet pro internetovou TV Stream.cz life reality show PEKLO S LANDOU. Jedná se o společný projekt Dana a jeho manželky. Dan jako autor projektu + moderátor a Mirjam jako režisérka. Show běží do března 2008.

28. 3. 2008 se Daniel Landa vrací do rally závodů. O 14 dní později Daniel těžce havaruje při páteční erzetě na Šumavské rally. Připravované turné, ale není v ohrožení. Pouze vydání nové desky NIGREDO se oddaluje na jaro 2009!!!

V roce 2008 jsou ohlášeny 3 koncertní tourné po Česku a 2 na Slovensku. Jedná se o ČESKOSLOVENSKOU TOUR 2008.

Koncem dubna 2008 se uskutečnili tři koncertní vystoupení v Čechách. V rámci ČESKOSLOVESNKO TOUR 2008. A to ve městech: Ostrava, Pardubice a Praha. O měsíc později se Daniel Landa vydává  "dobít" i východ , vyráží poprvé koncertovat na  Slovensko. Svou show zavítal jako první do Košic a posléze do Bratislavy. Všech 5 vystoupení - VYPRODÁNO a hlavně skvělá atmosféra. Z Ostravského koncertu je pořízen záznam, který by měl vyjít na DVD.

Tento rok se ještě plánuje v Brněnském Národním divadle nové vystoupení TAJEMSTVÍ ZLATÉHO DRAKA - "manifest" a vrchol kariéry Dana. Premiéra "manifestu" TZD uskuteční 21. listopadu 2008.

15. září 2008 se v Pražském divadle Kalich uskutečnila premiéra dlouho očekávaného muzikálu manželů Landových TOUHA. Představení je na dlouhou dobu vyprodáno, bylo již prodáno přes 15tisíc vstupenek.

21. listopadu 2008 bylo v Brněnském Národním divadle uvedena nová hra DL - TAJEMSTVÍ ZLATÉHO DRAKA. Daniel Landa hraje jednu z hlavním rolí, kterou chce hrát bez své alternace do konce roku 2008, poté ho bude alternovat p. Trapl. TZD má velikou diváckou úspěšnost, představení jsou na dlouho vyprodaná. Mohu jen vřele doporučit, TZD jsem již mohl shlédnout.

 
MILOŠ FRÝBA FOR PRESIDENT (1990) + DEMISE! (1991)

Obrazek


Obrazek

Do hudební branže se uvedl skupinou Orlík (spoluhráči byli kytarista David Matásek (známý svojí rolí Kendyho z filmové série "Básníci"), Jakub Maleček (baskytara) a Martin Limburský (bicí). Název skupiny Orlík, která vznikla ke konci 90. let a jejíž existence trvala několik let, má původ ve stejnojmenné vinárně, kde se členové scházeli. Orlík vydal dvě alba (nahraná ve studiu "Propast"). První album MILOŠ FRÝBA FOR PRESIDENT obsahovalo 19 skladeb, druhé album DEMISE!16. Obě alba mezi mládeží rychle zpopulárněnla (obou alb se prodalo 180-200 tisíc kusů). Texty jednotlivých písniček trefně reagovaly na problémy konce 80.let (např. nuda, drogy, kriminalita, společenská netolerance), které se vynořily v souvislosti s přechodem společnosti od komunismu k demokracii a které právě na mládež nejvíce doléhaly. Právě kvůli svým textům, které byly díky silné podpoře hnutí skinheads považovány za nacionalistické a rasistické, byla skupina Orlík vnímána velmi kontroverzně a byl jí věnován soustředěný zájem médií a veřejnosti. Texty byly z velké míry vlastenecké a snažily se v lidech vzbudit hrdost na svojí národnost a pocit, že být malým národem neznamená být opomíjeným a nedůležitým. To dokazovalo i poukazování na různé historické události, kterými se Česi zapsali do historie. Vlastenecké cítění se neobjevilo jen v písničkách Orlíku, ale i později na Danielových sólových albech. Texty Orlíku byly velkým osvěžením po letech stereotypních popových hitů. Někteří lidé, zvyklí na nic neříkající texty nedokázali unést tento fakt a proto se na Orlík (a ještě dlouho poté i na osobu Landy samotného) vynořilo plno negativních reakcí. Z dnešního pohledu se dá Orlíku vytknout snad jediná věc (za kterou ale nese pouze nepřímou vinu). Tím, že Orlík podporoval hnutí skinheads, se toto hnutí záhy rozšířilo, ale bohužel se na něj nabalilo plno lidí, kteří vytvořili jeho dnešní negativní podobu. To, že se dnes na Orlík dívá jako na skupinu, která vlastně "zavinila vznik fašistických skinheads" je bohužel výsledkem dnešního chování tohoto hnutí a s Orlíkem jako takovým to nemá již nic společného. Skupina vždy zdůrazňovala svůj negativní postoj vůči fašismu a od hnutí se později distancovala.


VALČÍK (1993)

Obrazek


 
Po rozpadu skupiny se Daniel Landa dále věnoval hudbě a brzy vzniklo jeho první sólové album VALČÍK obsahující 11 skladeb. Toto album ukázalo hned dvě podstatné věci najednou a to jednak jakým vývojem Dan od Orlíku prošel a také to, že jeho sólová tvorba je nejen stejně dobrá jako tvorba Orlíku, ale ještě lepší. "Valčík" podobně jako písničky Orlíku zapůsobil ve své době jako časovaná bomba. Další skvělé album razící nové směry v době, kdy se naše hudební scéna topila v krizi. Na jedné straně zde dožívali komunističtí zpěváci a na straně druhé se objevovali interpreti produkující buď osvědčené hity zahraničních skupin nebo svojí vlastní hudbu, která mírně řečeno nebyla to nejlepší. "Valčík" se svou skvělou hudbou perfektně kombinující klasické nástroje s nástroji ne tolik používanými (housle, harmonika, trumpeta, píšťala) a s opět dobrými texty jako za časů Orlíku převálcoval všechny interprety z obou stran. Písničky jako "Jó, ulice", "Půlnoční rock", "Chlapeček z periferie" nebo "Přízraky" jsou dnes již klasikou. Na "Valčíku" lze vysledovat dvě témata, které Dan neopustil ani na dalších deskách. První téma - vlastenectví už se objevilo v Orlíku. Na tomto albu jej zastupuje song "Kdož jste boží bojovníci". Druhé téma - legendy a pověsti je reprezentováno písničkou "Vlkodlakům". Ve skladbě "Krysař" se poprvé objevuje téma stejnojmenného muzikálu.

 TŘI SESTRY - Švédská trojka (1993)

Obrazek"Tři sestry" se v jejich kariéře občas nechaly inspirovat tvorbou Orlíku a nahrály například coververzi "Bíleho jezdce" pod názvem (... pozor hráz!). Překvením bylo, když se na této desce Daniel Landa objevil jako host ve skladbě "Večerníček", na které se autorsky i pěvecky podílel.

  CHCÍPLY DOBRÝ VÍLY (1993)

ObrazekDva roky po "Valčíku" přišlo další album CHCÍPLY DOBRÝ VÍLY obsahující 10 skladeb, které dokázalo takřka nemožné - posunulo už tak vysoce položenou laťku. Opět skvělá hudba a vybroušené texty. Úvodní píseň "Chcíply dobrý víly" vhodně zahajuje celé album. Text "Víl" na kterém je snad nejlépe vidět síla a propracovanost Danova textařského umění je zároveň jedním z jeho nejlepších textů. Na albu se přebíjí jeden hit za druhým. "Motýlek" perfektně ztvárněný klipem, "Holky a mašiny", "Vodrhovačka", "Ztracení hoši", "Včera mě někdo" lehce dokazují oblíbenost alba. Linie vlasteneckého cítění zde pokračuje písní "Tradice", která je vůbec nejobsáhlejší Danovou vlasteneckou písní. Text je obžalobou českého národa z netečnosti a zapomínání na národní symboly, hrdost a lidi, kteří zmíněným hodnotám obětovali život.

 DRACULA (1995)

Obrazek


V roce 1995 se Dan nečekaně objevil v titulní roli muzikálu Karla Svobody. Obklopen tehdejší špičkou české popmusic a několika pozdějšími objevy (Daniel Hůlka..) si vyzkoušel pro něj i pro jeho fanoušky něco neobvyklého. Později z muzikálu odešel kvůli zranění z autonehody.

KRYSAŘ (1996)

Obrazek

Obrazek


V roce 1996 se Dan představil i jako autor muzikálu. Ovlivněn dojmy z předchozího účinkováni v Drákulovi a inspirován německou legendou sepsal za necelý půl rok Krysaře, hru s ponurou atmosférou. Děj je oproštěn obvyklých muzikálových klišé a nutí diváky přemýšlet. Kultovní muzikál se hrál i na Slovensku a v roce 2002 se vrátil do Prahy v novém nastudování a obsazení. Tento výtvor se dá jen těžko shrnout, proto vám doporučujeme oficiální stránky.

CITOVÁ INVESTICE (1996)

Obrazek


Rok po albu "Chcíply dobrý víly" přichází další Danův příspěvek do oblasti hudby. Album CITOVÁ INVESTICE není tentokrát Danovo vlastní album, ale jedná se o společné dílo renomované dvojice Petr Hapka (hudba) a Michal Horáček (texty). Hapka i Horáček tímto albem navazují na své první úspěšné album "V penzionu svět" (1986). Stejně jako pro první album i pro "Citovou investici" oslovili známé představitele naší hudební scény a nabídli jim nazpívání některých písniček. Na albu o devíti skladbách se kromě Petra Hapky pěvecky představí Michal Kocáb, Richard Müller (oba dva účinkovali již na prvním albu), Lucie Bílá a samozřejmě Daniel Landa. Jak se Dan vůbec na albu ocitl, prozradil Petr Hapka: "Landa mě přišel zlomit, abych zpíval roli Osudu v jeho muzikálu Krysař, ale já jsem ho při té příležitosti přesvědčil, aby zpíval na naší desce". A Michal Horáček dodává: "Doslechl jsem se o Landově kontroverzní osobnosti, ale mě zajímá především zpěvákův výkon. Jako šansoniér je Landa jedinečný. Je to poslední žijící rytíř řádu templářů." Daniel propůjčil svůj hlas dvěma skladbám. Skladba "Králíček Azurit", kterou s Danem nazpívala Aťka "Včelka Mája" Janoušková, je drsná parodie na známou reklamu. Druhá skladba "Citová investice" album zakončuje.

POZDRAV Z FRONTY (1997)

Obrazek


Tak jako se dva roky po "Valčíku" objevily "Chcíply dobrý víly", následovala tradici třetí deska, POZDRAV Z FRONTY. Znovu album plné skvělé hudby a textů, instrumentálně bohaté. Dan svými texty zasáhl jedno kompaktní téma - válku. Skladba "1938" pojednává o pocitech českých vojáků, kteří krátce před zahájením druhé světové války museli místo obrany země opustit pohraničí. Skladby "O marnosti" a "Milostná" vyprávějí příběhy obyčejných lidí, které postihla válka.

SMRTIHLAV (1998)

Obrazek


Tato deska se už na první pohled odlišuje od řadových alb. Kompletně elektronika, vyjímečně v několika skladbách zazní kytarové sólo. Dan na albu účinkuje pouze ve dvou písních, jinak zůstává v pozadí jako téměř výhradní skladatel, textař a producent desky. Ke spolupráci si přizval například Lenku Dusilovou, Simona z Kurtizán z 25. Avenue nebo svého švagra. Jedná se o desku, jejíž témata se točí okolo civilizačních chorob - drogy, gamblerství, bezdomovci. Deska není pro Landu příliš typická, třeba však zdůraznit, že album ani jako následovník předchozího Pozdravu z fronty propagováno nebylo.

KONEC (1999)

Obrazek


V prosinci 1999 se na pultech obchodů objevilo další řadové album KONEC. Protože předchozí projekt spadá do oblasti taneční hudby, příznivci klasických alb napjatě očekávali, jak se vliv "Smrtihlava" promítne do nové desky. Nechybějí tu rockovější skladby a své místo tu mají i pomalejší písničky. Změnou oproti předchozím deskám je rozsáhlejší použití studiových efektů a deska zní podle očekávání více strojově. Bubny již nejsou nahrány 'živě', což ubralo na štávě. Co se týče nástrojů, většinu z nich nahradily samply a aranže. Naštěstí ve většině písní hraje ověřená harmonika v podání Káji Maříka, zazní i flétny, housle a mandolína. Skladbu "Slovanská bouře" výborně podbarvují sbory, ve skladbě "Když" se k Danovi přidá Lída Finková. Kytary samozřejmě nechybí a opět dodávají písním dobře odměřenou tvrdost. Vliv Smrtihlava se tedy přehnaně neprojevil, i když skladba "Třetí oko" ze začátku trochu vyděsí. Texty pojednávají převážně o společenských tématech na přelomu století (promarněný život ve "Vráně", neblaze proslulý jev českého národa zapomínat na zlo totalitního režimu v "Kyselé", lidstvo, které si zavinilo vlastní zkázu v "Osmý den chaosu"). Zbývající písně jsou tvořeny odlehčenými tématy ("Na obzoru ani loď ani mrak") a mytologickými či fantastickými tématy ("Třetí oko", "Rapsodie vlků" a "Slovanská bouře"). Album uzavírá skvělá skladba vyzařující hospodskou atmosféru "A kdo teda voddělal toho Fandu?".

BEST OF LANDA (2000)

Obrazek


20.11.2000 vychází výběr "Best Of Landa". Album obsahuje kolekci nejúspěšnějších písní Daniela Landy + 3 nové skladby nahrané s pro tento účel sestavenou kapelou Gaskudl v garáži dlouholetého spolupracovníka Káji Maříka. Společně s ním se objevuje 4.12.2000 i DVD titul obsahující všechny videoklipy do roku 1999.

9MM ARGUMENTŮ (2002)

Obrazek


 Přes avizovaný odchod z hudební scény se Landa triumfálně vrátil v březnu 2002 s novým materiálem. Sestavil kapelu a nahrál živoucí desku 9MM ARGUMENTŮ. Po elektronice tu není ani stopy! Posluchače překvapí návratem k začátkům své sólové kariéry, krátká našlapaná skladba Láska (prase) dokonce připomene éru Orlíku, úvodní skladba Kvantum tarantulí překvapí dobře odvedenou porcí latinské hudby. Na desce se objevují i texty nasáklé břitkým humorem. Dan uspořádal pro uzavřenou společnost křest alba, spojený s prvním živým vystoupením po téměř desetileté pauze. Poté, co se deska na jaře 2002 stala nejprodávanějším titulem v kategorii zpěvák, se Landa rozhodl odvděčit se fanouškům krátkým koncertním turné. Záznam pražského koncertu vyšel pod názvem "Vltava Tour" v listopadu 2003 na CD a DVD.

KURTYZÁNY Z 25.AVENUE - Médium (2002)

Obrazek


Dan hostoval na novém albu "Medium" Kurtizán z 25.Avenue (kde působí kytarista z většiny jeho desek Tomáš Vartecký a zpěvák Simon, host projektu Smrtihlav). Vartecký v rozhovoru pro www.musicserver.cz řekl: "Dalším hostem byl Dan Landa v roli bláznivýho tankisty. Je tam písnička, jmenuje se "Alzheimer č. 505", a je to o veteránovi z druhý světový války, který je v blázinci, sedí na lavičce, je hezky a najednou se mu to vždycky celé vrátí... v refrénu. A potřebovali jsme hlášení tankisty v němčině, varování pro ostatní, že se blíží velké seskupení tanků. Dan umí velice dobře německy."

KRYSAŘ - Soundtrack k filmu (2003)

Obrazek


Na silvestra 2003 vznikl v režii během rekordních 24 hodin film na téma Krysař. Nejedná se o adaptaci Landova muzikálu, ale o volně natočenou literární předlohu. Jako soundtrack posloužil výběr písní Landy z několika desek, který vyšel i na CD.

ROCKQUIEM (2003)

Obrazek


 Dan rozjel projekt spojení klasického Mozartova Requiem s moderním rockovým pojetím. Premiéra byla 3.8.2003 v Obecním domě a odehrálo se celkem 12 představení. Projekt byl ztrátový, ale samotná jeho existence byla pro Landu podle jeho slov satisfakcí.

VLTAVA TOUR (2003)

Obrazek


Záznam pražského koncertu krátkého a beznadějně vyprodaného turné vyšel na CD i DVD. DVD obsahuje oproti CD celý playlist (23 skladeb) včetně cover verze písně "Morituri te salutant" od Karla Kryla. Jako bonus jsou na DVD všechny Danovy videoklipy (oproti Best of DVD nově i Třista z místa, Quantum tarantulí, Vltava, Tajemství a Morituri Te Salutant). Na disku se nachází rozhovor s Landou, kde se snaží vysvětlit svůj postoj k hudbě a komentuje několik skladeb. Zvuk je pouhé stereo a obraz je 4:3.

BEST OF LANDA 2. (2004)

Obrazek


Druhý výběr hitů, tentokrát bez zajímavých skladeb pro fandy, co mají doma alba. Pro zajímavost, EMI vydalo tento výběr bez svolení Landy, což mluví za všechno.

VEČER S PÍSNÍ KARLA KRYLA PRO ČESKÝ NÁROD (2004)

Obrazek


Záznam stejnojmenného večera coververzí Kryla, který proběhl v rámci bohoslužby řádu Ordo Lumen Templi v katedrále sv. Petra a Pavla na Vyšehradě v Praze 11.6.2004. Vyšlo na CD i na DVD  
Tato akce a existence řádu se stalo další záminkou Landových trvanlivých kritiků, kteří pravidelně Landu ostřelují nařčením z fašismu. V posledních letech jim kraluje propagátor legalizace měkkých drog a někdejší kvalitní novinář Reflexu Jiří X. Doležal, který v poslední době proslul spíš jako demonstrace škodlivosti dlouhodobého užívání marihuany a zneužívání domovského týdeníku k osobním sporům.

NEOFOLK (2004)

Obrazek

 Další řadové album pokračuje v očekávaných kolejích. NEOFOLK je Danovo pojmenování pro žánr, který sám vytvořil a jehož je ojedinělým interpretem - instrumentálně pestrá hudba s přesně odměřenou dávkou energie. Deska je natočená zřejmě bez nátlaku vydavatele (vyšla u Sony Music), takže z písní vyzařuje poklid a vyrovnanost autora. Je tu i několik ochutnávek z připravovaných muzikálů. V rádiích se běžně hrál singl "Kouzelník".

TAJEMSTVÍ (2005)

Obrazek


Premiéra nového muzikálu byla 31.3.2005 v divadle Kalich. Kritici většinou chválí kvalitní příběh. Později vyšla i kolekce písniček na CD a pár z nich nazpíval i Landa, přestože se rozhodl v muzikálu neúčinkovat.

BOUŘE 2005 (2006)
 

ObrazekDalší živák v podobě BOUŘE 2005.Záznam koncertu je pořízen z 7.11.2005 Praha T-mobile Aréna + nechybí bonusy v podobě pár záběrů z Ostravy 3.11.2005.Samozřejmě CD/DVD obsahuje pecky,které nezazněli na Vltavě Tour.Konečně zvuk 5.1!


HAPKA & HORÁČEK - Strážce plamene ( 2006 )

Obrazek


Legendární autorská dvojice Hapka & Horáček přichází po 5 letech s novým, dlouho očekáváným albem, na které si přizval samozřejmně DANA LANDU, ale nejen jeho.Dále pak účinkují: Jarek Nohavica, Jana Kirschner, Hana Hegerová, Bára Basiková, Petr Hapka, František Segrado, Szidi Tóbias.
Dana opět pověřili dvěma super songami:

Otevřete okna, aby duše mohla ven a DíkůvzdáníK V A S K A ( 2 0 0 7 )


Obrazek


Tak konečně jsem / jsme se dočkali dalšího alba od Dana.Sice to není jeho sólová deska, ale soundtrack k filmu Kvaska. Toto album je takový menší předvoj, než budu film uveden do kin ( 22.února 2007 ).

 

Sice moc nemusím soundtracky, ale tenhle si rád poslechnu. Jednak proto, že obsahuje „rádiový hit“ Touha, tak i jiné dosti povedené songy, jmenovitě: Jdou, Touha II., Můra a motýl, Snílci, Nadávky :-)  a Padám hloub. Sice se mnou nemusíte souhlasit, ale to už je Váš problém :-)

 

Kromě Dana na album Kvaska uslyšíte: Lucku Vondráčkovou, Jiřího Korna a mnohé dalších.

 
TOUHA ( 2 0 0 9 )

Obrazek

Koncem února 2009 vychází další muzikálové CD manželů Landových s názvem TOUHA. CD obsahuje celkem 27 písní. Z většina jsou úplně nové, které DL spolu s Ondřejem Soukupem složil a vyprodukoval. Tak i zde najdete starší písně od DL (Holka magor, Benův příklad - píseň Gang a další). Samotného DL na tomto CD neuslyšíte. Za to zde uslyšíte L. Vondráčkovou, Jiřího Korna a další.


N I G R E D O ( jaro 2 0 0 9 ???!!!)

ObrazekJiž dlouho očekávané sólové album NIGREDO vyjde v březnu - dubnu  2009???!!! Čekají nás songy Eurosong, 1968, Málá díra v hlavě a další. Máme se nač těšit:-)  Jako pilotní singl do Českých rádií vlétla píseň "Nad Afghánistánem", vyjadřuje Danovi pocity při návštěvě Českého praporu sloužícího v Afghánistánu.GHB

Obrazek

2006 - 2009