Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

The 4-SKINS víc než jakákoliv jiná skupina byla pravděpodobně “příliš skutečná”. Oni neříkali jednu věc a pak nedělali něco jiného. Oni jen žili své životy a přenesli to na disk. Ale dřív, než mohl bys říct “jaký báječný svět to je...” rádoby umělecký – prd nejvíce trendový bylo na válečné cestě prohlašování že “tato skupina je odpůrce opačného pohlaví...”,tato skupina je skála, tato skupina je, tato to a ono...”, ”tato skupina káže násilí...”. Pojďme jen pro jednou získat ta pravá fakta... The 4-SKINS nekázali slávu v násilí. Oni jen zpívali o tom, co jejich vnitřní městské životy byly obklopené... násilím! Pamatujte si co oni řekli na jejich prémiovém albu “ The Good, The Bad and The 4-Skins…“(Dobro, zlo a The 4-Skins) ”My nejsme podrážděni zuřivostí, my jen zpíváme o tom co se stane...”. Ale ta tvrdá cítění pro předměstský lán patřící ke střední třídě se dá moderně chápat. Tyto skupiny první vinyl vydání přišlo přes dráhy na dvou brzkých Oi! albech. To honilo úspěch těchto záznamů skupině bylo nabízeno lukrativní vydavatelství mrtvý s významnější nakladatelskou společností z kterých jedna z menších podmínek byla jmenná změna The 4-Skins nebo cokoliv. Samozřejmě toto nešlo a následkem toho nebyla žádná dohoda. Malé gesto někdo by mohl říct, ale dobrý příklad jak The 4-Skins nejsou za žádnou cenu kompromisní narozdíl od mnoha jiných vrstevníků!

 

Obrazek


Utajované záznamy vykročily a označovaná skupina vydala svůj první singl “ One law for them“ (Jeden zákon pro všechny). Okamžitý úspěch, který nebyl překvapivý kvůli distribučním problémům, způsobil především paranoidním záznamem majitelů obchodů, kteří měli ještě Southall pozadu své mínění. Možná že oni mysleli, že kdokoliv který by koupil 4-Skins záznam, by rádoby ihned dostal amok, a rozmlátil obchod opravdový pouliční “šílený skinhead”. Ohromnou tuto hrozbu majitelé obchodu nikdy docela nezaznamenali, a singl spolu se všemi následující páskami vydání prodali vozovou zásilkou. Nakonec skupina byla událost, lidi si začínali všímat. Nicméně než skandální listy a odpočinek jejich turné kapely... a odhad který byl vrcholek z jejich udeřeného seznamu? Gary Hodges otrávený všemi nesmysly odešel, tak učinil i Steve Pear. Konec éry?
 

Obrazek


Nezlomný jako vždy Panther přešel na zpěv, a Pete Abbott na bubny, taky John Jacobs změnil na kytaru. Album „The Good, The Bad and The 4-Skins“(Dobro, zlo a The 4-Skins), dva singly a dvě cesty skupina zdánlivě ztratili podnět, a ukázali se první znamení slábnutí jako nepřítomný Panther, Pete Abbott a John Jacobs odešel. Basista Hoxton Tom, který vždy byl středem skupiny odmítl ustoupit, a nasadil vysokou laťku. Roi ze slavné Last Resort nahradil Panthera, zatímco ostatní dvě místa byla naplněná Paul Swain (kytara) a Ian Davis (bubny). S novou dohodou zaznam Syndicate Records zaznamenává  jejich pásky, které oni nahráli na dvou dalších albech „A fistful of...“(Pěst) a jako měl byz živý swansong skupiny „From chaos to 1984“(Chaos 1984). Skupina nyní byla lidmi kompletně ignorovaná s hudebními tiskovými vydavatelskými odděleními, zatímco propagační oddělení vděčně a špinavě přijalo jejich peníze pro věnování pozornosti. Zřejmá ale odporná jednostranná věc, která byla jedna s ozvěn skupina si dala padla. Tak později 1984 The 4-SKINS uhlazeně opustili na jejich vlastních podmínkách a bezvýznamně odešli jak přišli s hlavou skloněnou.

Obrazek

(foto):The Classic 4Skins line-up: Gary Hodges, Steve 'Rockabilly' Pear, John Jacobs and Hoxton Tom McCourt - Aldgate 1980

DISCOGRAPHY The 4 SKINS

Albums:

The GOOD, The BAD & The 4 SKINS

Obrazek

Secret Records (SEC 4), 1982
Side 1 (studio): Plastic Gangsters, Jealousy, Yesterdays Heroes, Justice, Jack The Lad, Remembrance Day, Manifesto
Side 2 (live): Wonderful World, Sorry, Evil, I Don't Wanna Be, A.C.A.B., Chaos, One Law For Them
Tom McCourt (bass)
Panther (vocals)
John Jacobs (guitar)
Pete Abbot (drums)

A FISTFUL OF ...

Obrazek

Syndicate Records (SYN 1), 1983
Side 1: 5 More Years (Layabouts Anthem), Waiting For A Friend, Johnny Go Home, The Gambler, I'll Stick To My Guns, On File
Side 2: Forgotten Hero, The Spy From Alaska, H.M.P., No Excuse, Betrayed, City Boy, New War
Roi Pearce (vocals)
Tom McCourt (bass)
Paul Swain (guitar)
Ian Bramson (drums)

FROM CHAOS TO 1984 (Live)

Obrazek

Syndicate Records (SYN LP 5), 1984
Side 1: Wonderful World, Jealousy, On The Streets, Johnny Go Home, 1984, Bread Or Blood, Saturday
Side 2: A.C.A.B., City Boy, 5 More Years, Evil, On File, Clockwork Skinhead, Chaos
Roi Pearce (vocals)
Tom McCourt (bass)
Paul Swain (guitar)
Ian Bramson (drums)

7"s:

ONE LAW FOR THEM

Obrazek

Clockwork Fun (CF 101), 1981
Tom McCourt (bass)
Gary Hodges (vocals)
Steve Pear (guitar)
John Jacobs (drums)

YESTERDAYS HEROES

Obrazek

Secret Records (SHH 125), 1981
Tom McCourt (bass)
Panther (vocals)
John Jacobs (guitar)
Pete Abbot (drums)

LOW LIFE

Obrazek

Secret Records (SHH 141), 1982
Tom McCourt (bass)
Panther (vocals)
John Jacobs (guitar)
Pete Abbot (drums)4 SKINS-Chaos

Vzpomínáš na ty dny v 69?
Viděl jsi stát všechny skinheads v jedné řadě,
Zpěněná ústa čekající na boj
Vysoké boty, krátké vlasy, to prokleté znamení
Přicházejí zpět skinheads, přicházejí zpět boty
Lidi,které nebijem, jsme na odstřel
My jsme nové plemeno, budem pořád tvrdit
My jsme nové plemeno a nikdy nezemřem

Problém východního Londýna,
Problémy v ulicích
Gangy se střetávají na rohu ulic
Hovoří o víkendu
Co se bude dít?
Pokud se o ně nestaráš
Nechají tě být
Chaos ve městech, civilní válka dnes
Skinheads ji převezmou, jen oni vědí jak
Skinhead ve svých botech,nikdo není blázen
Skinheads to vezmou a chaos vládne.
Chaos,chaos,chaos-nedávej to.